2016-2017 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILINDA LİSANS PROGRAMINDA AÇILACAK DERSLER

2016-2017 ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILINDA LİSANS PROGRAMINDA AÇILACAK DERSLER

 

 

 

 

1.SINIF

Sıra No Ders Kodu Ders Adı

(İngilizce)

Kredisi Öğretim Elemanı* Ünvanı
1 EE 142 İntroduction to Logic Design (3-2)4 Mahmut Cenk EFELER Öğretim Görevlisi
2 PHYS 122 General Physics II (3-2)4 Orhan ÖZTÜRK Prof. Dr.
3 MATH 146 Calculus for Engineering and Science II (4-2)5 Oğuz YILMAZ Prof. Dr.
4 MATH 265 Basic Linear Algebra (3-0)3 Şirin ATILGAN BÜYÜKAŞIK Doç. Dr.
5 ENG 102 Development of Reading and Wiriting Skills II ( Şube 1 ) (3-0)3 Katherine WILLCOX Okutman
6 ENG 102 Development of Reading and Wiriting Skills II (Şube 2 ) (3-0)3 Nevzat AKEREN Okutman
   

ENG 102 Development of Reading and Writing Skills II dersi iki şube olarak açılacaktır.

 

 

2. SINIF

Sıra No Ders Kodu Ders Adı

(İngilizce)

Kredisi Öğretim Elemanı* Ünvanı
1 EE 202 Circuit Analysis II (4-0)4 Ferit Acar SAVACI Prof. Dr.
2 EE 204 Scientific Programming For Electrical Engineering (2-2)3 Şevket GÜMÜŞTEKİN Doç. Dr.
3 EE 212 Electronics I (4-0)4 Müjdat BALANTEKİN Doç. Dr.
4 EE 222 Electromagnetic Theory I (4-0)4 Alp KUŞTEPELİ Prof. Dr.
5 TURK 202 Turkish Language II (2-0)Kredisiz Doğan EVECEN Okutman
6 HIST 202 Principles of Atatürk II (2-0)Kredisiz Funda ADITATAR Öğretim Görevlisi Dr.
**7 TURK 204 Turkish for Foreigners II -(yabancı uyruklu öğr. için) (2-0)Kredisiz Doğan EVECEN Okutman
**8 HIST 204 History of Turkish Revolution II  -(yabancı uyruklu öğr. için) (2-0)Kredisiz Funda ADITATAR Öğretim Görevlisi Dr.
***9 EE210 Fundamentals of Electrical And Electronic Circuits (3-0)3 Mahmut Cenk EFELER Öğretim Görevlisi
****10 EE272 Electronics Circuits (3-2)4 Mahmut Cenk EFELER Öğretim Görevlisi

 

**Yabancı Uyruklu Öğrenciler HIST 202 dersi yerine HIST 204 dersini, TURK 202 dersi yerine TURK 204 dersini alacaklardır.

***EE210 dersi Makine Mühendisliği Bölümü’ne açılmıştır.

****EE272 dersi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne açılmıştır.

 

 

3. SINIF

Sıra No Ders Kodu Ders Adı

(İngilizce)

Kredisi Öğretim Elemanı* Ünvanı
1 EE 316 Electronics Design Project (1-4)3 Barbaros ÖZDEMİREL Yrd.Doç.Dr.
2 EE 342 Digital System Design (3-2)4 Barbaros ÖZDEMİREL Yrd.Doç.Dr.
3 EE 352 Communication Systems I (3-2)4 Berna Özbek Yrd.Doç.Dr.
4 EE 362 Feedback Control Systems (4-0)4 Enver TATLICIOĞLU Doç.Dr
5 EE 300 Summer Practice I Kredisiz Mehmet Zübeyir ÜNLÜ Yrd.Doç.Dr.

 

 

 

4. SINIF

Sıra No Ders Kodu Ders Adı

(İngilizce)

Kredisi Öğretim Elemanı* Ünvanı
1 EE 412 Lightwave Communication (3-0)3 Kıvılcım YÜKSEL ALDOĞAN

 

Yrd.Doç.Dr.
2 EE 426 Introduction to Microwave and Antenna Measurements (1-4)3 Fatih YAMAN Yrd.Doç.Dr.
3 EE 434 Biomedical Signal Processing (3-0)3 Mehmet Zübeyir ÜNLÜ Yrd.Doç.Dr.
4 EE 444 Introduction to Cmos Integrated Circuit Design (3-0)3 Müjdat BALANTEKİN Doç.Dr.
5 EE 433 Introduction to Digital Signal Processing (3-0) 3 Mustafa Aziz ALTINKAYA Doç.Dr.
6 EE440 Wireless Networking Technologies (3-0) 3 Canan AYDOĞDU Yrd.Doç.Dr.
7 EE411 Fundamentals of Photonics (3-0) 3 Mehmet Salih DİNLEYİCİ Prof.Dr.
8 EE 499 Cooperative Education Course (0-6)3 Mehmet Zübeyir ÜNLÜ Yrd.Doç.Dr.
9 EE 400 Summer Practice II Kredisiz Mehmet Zübeyir ÜNLÜ Yrd.Doç.Dr.
10 EE 492 Project (1-4)3 Ferit Acar SAVACI Prof.Dr.
11 EE 492 Project (1-4)3 Mehmet Salih DİNLEYİCİ Prof.Dr.
12 EE 492 Project (1-4)3 Şevket GÜMÜŞTEKİN Doç.Dr.
13 EE 492 Project (1-4)3 Mustafa Aziz ALTINKAYA Doç.Dr.
14 EE 492 Project (1-4)3 Alp KUŞTEPELİ Doç.Dr.
15 EE 492 Project (1-4)3 Enver TATLICIOĞLU Doç.Dr.
16 EE 492 Project (1-4)3 Berna ÖZBEK Yrd.Doç.Dr.
17 EE 492 Project (1-4)3 Mehmet Zübeyir ÜNLÜ Yrd.Doç.Dr.
18 EE 492 Project (1-4)3 Barbaros ÖZDEMİREL Yrd.Doç.Dr.
19 EE 492 Project (1-4)3 Müjdat BALANTEKİN Doç.Dr.
20 EE 492 Project (1-4)3 Kıvılcım YÜKSEL ALDOĞAN Yrd.Doç.Dr.
21 EE 492 Project (1-4)3 Bilge KARAÇALI Prof.Dr.
22 EE 492 Project (1-4)3 Barış ATAKAN Doç.Dr.
23 EE 492 Project (1-4)3 Fatih YAMAN Yrd.Doç.Dr.
24 EE 492 Project (1-4)3 Canan AYDOĞDU Yrd.Doç.Dr.