Staj

Staj Duyuruları

Önemli Hatırlatma:

Staj başvuru formunun  staj  başlangıç tarihinden en geç 15 gün öncesine kadar doldurulup staj koordinatörüne iletilmesi gerekmektedir.

Staj dersi (EE300, EE400) alan öğrencilerimiz, ders ile ilgili güncel duyuruları buradan takip edebilirler.

17.04.2024 Tarihli Duyuru:

“Staj Başvuru Formu” ve “İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” güncellenmiş olup güncel dosyalar aşağıdaki EK-2 ve EK-9 numaralı bağlantılarda yer almaktadır. TC kimlik numarası başta olmak üzere formda istenen bilgilerin doğru bir şekilde girilip staj başlangıç tarihinden en geç 15 gün öncesinde staj koordinatörüne iletilmesi gerekmektedir. Formu doldururken stajın başlangıç ve bitiş tarihleri ile iş günü sayısını belirten staj süresi bilgilerinin tutarlı olmasına dikkat edilmelidir. Bitiş tarihine stajın bittiği gün yazılmalıdır. Staj süresi hesaplanırken resmi tatiller göz önünde bulundurulmalıdır. Formun aşağısındaki Cumartesi – Pazar ve Resmi tatillerde çalışılıp çalışılmadığını belirten kutucuklar mutlaka işaretlenmelidir. Formlar eksik ya da hatalı olması durumunda iade edilecektir.

28.07.2023 Tarihli Duyuru:

Mezuniyet durumunda olup tek ders hakkı kapsamında tamamlanmamış stajlarını bu yaz tamamlayanlar stajlarını tamamladıktan sonra raporlarını değerlendirilmek üzere ilgili asistan hocalara teslim edebilirler. Rapor değerlendirme süreci sonunda başarılı olan öğrenciler mezuniyet sürecini bölüm başkanı onayı ile başlatabilirler.

12.04.2023 Tarihli Duyuru:

Yaz okulunda ders alan öğrenciler stajlarını yalnız 4 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında 20 iş günü olarak yapabileceklerdir.

02.12.2022 Tarihli Duyuru:

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı içinde zorunlu staja tabi tutulan ve özel nitelikli İşletmelerde ücret karşılığı staj yapan öğrenciler “Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu”‘nu eksizsiz doldurulması ve banka dekontları ile birlikte 06 Aralık 2022 tarihi mesai bitimine kadar bölüm sekreterliğine teslim etmesi gerekmektedir. Bundan sonraki dönemler içinse, Güz Dönemi akademik takvim başlangıcından en fazla 2 hafta sonrasına kadar ilgili dokümanların bölüm sekreterliğine teslim etmesi gerekmektedir.

Staj Yönergeleri ve Gerekli Belgeler